TUL FS – Dáma s hranostajem

Dlouho jsem se neozvala, vím. Omlouvám se, ale dělo se toho mnoho.

Například včera jsem navštívila Módní přehlídku semestrálních prací studentů designu oděvů z Technické Univerzity v Liberci. (A aby taky ne, když to mám přes silnici, že!) A řeknu Vám – byl to zážitek! Doslova N-A-D-Š-E-N-Á jsem byla ze 4 designérů a velmi ráda bych Vám zde všechny 4 představila.

Jediné, co bych akci vytkla byla nepřehlednost prezentovaných návrhářů. Ano, nepopírám, někteří si vyhráli s videem, prezentací a uvedli i své jméno, ale někdy jsem se vážně ztrácela. To mě velmi mrzí, neboť nebude zas tak jednoduché vypátrat jméno designéra a správně ho přiřadit k modelům. (A modelky chodily šíííleně rychle!)

Tak začněme tedy tou, která své jméno uvedla.

Nikola Kadlecová a její semestrální práce  na téma Renesance v nás, kterou nazvala „Dáma s hranostajem“ je pro mě absolutní top! Klasické střihy, skvělé látky a jeden velmi silný nosný prvek – negativ a pozitiv slavného obrazu Dámy s hranostajem.

Na přehlídce byly předvedeny pouze tyto dva modely a já se snažila zachytit zejména potisk. Jak jsem ale psala výše, modelky pospíchaly, takže většina fotografií není příliš ostrá/kvalitní. Blesk jsem používat nechtěla.

Nikola představila i působivé video vytvořené umělcem, který si říká Paulie Garand.

Určitě si ho pusťte: první část i druhou část.