Wine Food Market

14. července – den kdy jsem si dělala jenom samé radosti! Byl tomu přesně měsíc, co jsem byla v práci, a tak jsem se rozhodla utrácet: koupila jsem si novou kabelku, top a pásek, objednala jsem si flitrovaný top a jeany (a právě ty jeany jsou momentálně můj nejoblíbenější kousek, ačkoliv se zcela vymykají mému běžnému stylu!). Pól se mnou trpělivě vyčkával u kabinek, než jsem se uráčila rozhodnout, co si tedy vlastně nakonec odnesu domů :D Za to mu patří můj upřímný dík.. Ačkoliv jsem ten den byla ještě pajda, nakupování mě vyléčilo! Tedy téměř.

Wine Food MarketNaše další kroky totiž vedly na Smíchov do Wine Food Marketu. Zde následuje historka o tom, jak jsem si nezjistila, kde tento podnik sídlí, jak jsem s vyčerpanou FUP hledala na mobilu provozovnu na Google mapách a jak jsme podle nich šli.. a šli.. a šli.. a ušli jsme dobrý kilometr a půl a konečně jsme viděli cíl! S úsměvem a ruku v ruce scházíme k řece, když tu nás zastaví jakýsi muž v budce: „Hej, kampak jdete?“.


No zjevně ne tam, kam máme! #&@%!“?!@#%“! Nemáme sílu, je nám vedro, jdeme (někteří z nás už zase :( pajdají) kolem 4 proudé silnice a vážně máme hlad. Hlad a žízeň. Snažíme se dojít k cíli a když zjišťujeme, že je to kousek od místa, z kterého jsme vyšli, tak následuje smršť opravdu sprostých slov na účet Google maps. Cestou se spolu s nadávkami střídal zoufalý smích, bláznivý smích a když jsme konečně dorazili téměř po hodině na místo, na tvářích se nám objevil skutečně šťastný a úlevný úsměv.

Wine Food Market na Smíchově (kousek od Smíchovského nádraží, vedle Mekáče) je skvělé místo. V marketu si můžete nakoupit šunčičky, sejrečky (hlavně bůvolí mozzarellu), vína, těstoviny a další pochutiny na doma. Jako bonus si máte možnost nechat na „tržišti“ otevřít v marketu zakoupenou láhev vína za regálovou cenu! Bomba!

Jídlo si můžete vybrat v „malých obchůdcích“ jako jsou pekárna, rybárna, grill, ovoce&zelenina či místo s polívkami a předkrmy, přímo na tržišti. A ta vůně – zejména těch rajských jablíček! Ach..

Celý podvečer jsme pili nasládlé šumivé Motivo Moscato dolce Borgo Molino, které se vyznačovalo skutečně výrazným ovocným aroma, ve kterém byly cítit například okvětní lístky černého bezu. Mňam. Já si navíc dala ještě domácí citrónovo bezinkovou limonádu.

Jako hlavní chod jsem si objednala Vepřovou kotletu plněnou lanýžovým máslem a parmezánem. Jako přílohu jsem zvolila grilovanou sezónní zeleninu. A skutečně jsem si velmi, velmi pochutnala. Pajík si dal, podobně jako já, také flákotu masa. Název si ale, bohužel, nepamatuji.

Wine Food MarketWine Food Market

Celý den byl ve výsledku velmi příjemný a já jsem za něj moc ráda. Víc takových (nepajdavých večerů) a víc návštěv míst, kde vaří ze skvělých surovin!