Missoni + Lindex

Díky shodě několika náhod jsem se dostala na press představení kolekce Missoni a Lindex. Lindex jsem objevila před třemi lety v Liberci a jejich kolekce si zamilovala. Značka český trh dobývala trošku jinak, než je tomu obvykle – otevírala pobočky ve větších krajských městech a teprve před několika měsíci se dostala do Prahy. To mi bylo sympatické. A také jejich interiér a kvalitně ušité padnoucí oblečení. (Jen ta drolící se skoro nenošená kabelka mě moc nepotěšila.)

Jsem ráda, že jsme s Katie dorazily brzy (skoro první), neboť jsme se zavčasu stihly dozvědět spoustu konstruktivních informací, která nás zajímaly. Já také mohla prodiskutovat, ošahat a posoudit materiály. (Na první pohled jsou kvalitní a příjemné. Od hedvábí až po svetry s příměsí kašmíru! Jen se děsím zadrhávání a zatrhávání úpletů.

Přijde mi naprosto skvělé, že spolupráce se světovými designéry není vždy podmíněna pouze ziskem, ale také nějakou vizí – vizí pomoci. V tomto případě pomoci při výzkumu rokoviny prsu u mladých pacientek. To je prostě SKVĚLÉ!

Missoni Lindex - Boj proti rakovině prsu

Světoznámá italská značka Missoni se spojila s evropským módním řetězcem Lindex, aby podpořila výzkum rakoviny prsu.Tato spolupráce vyústila v jedinečnou designovou kolekci, z jejíhož prodeje bude 10% věnováno boji s rakovinou prsu.

V České republice bude výtěžek z prodeje kolekce Lindex – Missoni věnován na podporu projektu Bellis Young & Cancer. Ten nově vzniknul pod záštitou Aliance žen s rakovinou prsu. Zaměří se na mladé pacientky s rakovinou prsu, které často nejsou začleněny v žádných stávajících pacientských organizacích.

Takže tak, jako jsem si kdysi na KVIFF koupila náramek nadace Sunflower Heleny Houdové nebo k časopisu přiložený svítící náramek ModelsForHelp, koupím si také růžový náramek Missoni a Lindex.

Společně s kolekcí bude na trh uveden také unikátní růžový náramek a celých 50% z jeho prodejní ceny poputuje na výzkum rakoviny prsu. Růžový náramek se v prodejnách objeví 1. října. Měsíc říjen se totiž nese ve znamení boje proti rakovině prsu.

Velice se mi líbily také kalhoty (ale jak už Katie zmínila – 7/8 délka není nic ideálního), dětský pléd, domácí kalhoty a zejména plastové náhrdelníky. Na ten filový mám zálusk a uvidím, jestli na mě v obchodech zbude a hlavně – jak mi bude slušet. Nevím proč jsem si ho nevyzkoušela.

PS: Nechystáte se někdo mít mimi? :)

Missoni Lindex - Boj proti rakovině prsu