PFW end – den 1.

Prague Fashion Weekend - day 1

Včera oficiálně odstartoval Prague Fashion Weekend. Sice o hodinu později, ale čekání stálo za to.

ADO Zlín

O zahajující přehlídku letošního ročníku se postaral ADO Zlín. Stan byl ale, bohužel, poloprázdný. A to i navzdory tomu, že kolekce vícero designéru byla vskutku povedená a ačkoliv byla různorodá (od romantiky, elegance až po rock), konceptuálně se povedla sladit skvěle! Mě zaujaly zejména drsnější modely s rafinovanými průstřihy a průsvity. Skvělé byly i šaty doplněny širokými třásněmi. Za zmínku rozhodně stojí i boty.

Prague Fashion Weekend - day 1

Hana Stocklassová

Velmi se mi líbila také minimalistická Hana Stocklassová. Kolekce se nesla ve škále šedi. Dominovali ji teplé svetry a velké textilní náhrdelníky. Modelky byly zajímavě učesané-neučesané a k modelům Hanky to sedlo skvěle.

Prague Fashion Weekend - day 1

Hana Havelková

Hana Havelková si kromě s černou pohrávala také s fialovou, brčálově zelenou, žlutou či okrovou. Osobně jsem ale byla nadšena spíše z tmavé části kolekce. Nejvíce mě okouzlily černé šaty s metalickými dlouhými rukávy či třpytící se overal. Neméně nadšená jsem byla z psaníček, které když obrátíte o 90 stupňů, je z něj papírová nákupní taška. A aby taky ne, když byly potištěny hadím vzorem!

Prague Fashion Weekend - day 1

Cavalli a Fendi beachwear

Zklamáním byla kolekce Cavalli a Fendi beachwear. Za to ale může zejména fakt, že se jednalo o kolekci s okázalými a nesmyslně kombinovanými vzory a výrazným umístěním loga obou značek. Musím se ale přiznat, že minimálně 4 kousky se z kolekce vymykaly a já bych jim klidně udělala místo ve své skříni.. :) Poslední přehlídka dne, kterou jsem navštívila, mě lehce znechutila. A nemohou za to ani loga, ani vzory, nýbrž nemístné poznámky mužů sedících za námi..

// PWF end day 1 / 14.9. 2012

  • Ado Zlín
  • Lada Vyvialová
  • Hana Stocklassová
  • Hana Havelková
  • VS Brands – Fendi a Cavalli beachwear
  • DELOR by Mirka Talavašková
Prague Fashion Weekend - day 1

Prague Fashion Weekend - day 1

Prague Fashion Weekend - day 1

bolerko Forever21, svetr H&M, kalhoty Mango, boty ASOS, pásek ASOS, náušnice OASIS, náhrdelník ADÉLA PEČLOVÁ

http://www.adelapeclova.cz/

bonus od Kocourové Violet

Více na Check Czech Fashion, Inadequate Cliché nebo GetTheLouk.