PFW end – den 2.

Prague Fashion Weekend - den 2

La Formela

Druhý den PFW endu začal skvělou přehlídkou tria návrhářů La Formela. V úvodní části přehlídky byly představeny skutečně výstřední doplňky/šperky do hlavy. Kovové kloboučky, helmy, škrabošky. Styling k těmto doplňků byl velmi jednoduchý a syrový. Choreografie byla strhující! Zprvu modelka nasadila velmi rychlou chůzi, kterou ale od poloviny mola velmi výrazně zpomalila. Působivé! Druhá část přehlídky – ready-to-wear módy – se nesla v duchu úžasných kombinací vzorů, barev, minimalistických střihů a kvalitních materiálů. Vlasy modelek byly na temeni hlavy velmi hladce sčesány a vzadu vzdušně vlály. Velmi oživující byly nabarvené bílé pruhy nad ušima.

Prague Fashion Weekend - den 2Prague Fashion Weekend - den 2

Natálie Steklová

Osvěžující, hravá a naprosto odzbrojující – tak by se dala nazvat kolekce Natálie Steklová inspirována 50. léty. Plná bláznivých podkolenek, háčkovaných ponožek a rukavičekklobouků a botiček. Mezi střihy dominovala krásná A linie. Choreografie bavila každého – svůdné mrkání, otáčení či „čtení“ knížek, kterou měla každá modelka v ruce podobně jako psaníčko. Líčení dominovala žvýkačkově růžová rtěnka a do půlky dotažená kočičí linka.

Prague Fashion Weekend - den 2

Jakub Polanka

Jakub Polanka – skutečně highlight of the day. Možná dokonce of the PFW end. Kolekce, kterou Polanka představil na PFW, byla  jednou z nejlepších. Dokonale ucelená, originální a přesto s typickým rukopisem Polanky. Opět pracoval s pro něj typickými „teplákovými“ materiály, nechyběly ale ani nádherné rozevláté šifony či koženka.  Kolekce je plna inovativních střihů a inovativní práce s látkami. Polanka si pohrával s barevností, kdy například světle šedé šaty byly ručně nedbale obarveny v oblasti výstřihu. Převládala černá, šedá, fialová, ale i bordová, tmavě modrá či měděná. Velice mě zaujaly doplňky – jednoduché kožené výrazné pásky či nabarvené ruce modelek. Na jeho show bylo ve stanu natřískáno – a to doslova. Molo změnilo barvu – z bílé na černou. A jedno velké plus za hudbu – ta byla naprosto netypická – české skladby různých žánrů.

Prague Fashion Weekend - den 2

// PWF end day 2 / 15.9. 2012

  • La Formela
  • La Perla
  • Natálie Steklová
  • Jakub Polanka
  • SIMPLE CONCEPT STORE

Prague Fashion Weekend - den 2Prague Fashion Weekend - den 2Prague Fashion Weekend - den 2Prague Fashion Weekend - den 2Prague Fashion Weekend - den 2

Více na Check Czech FashionInadequate Cliché nebo GetTheLouk.

Další dva dny jsem fotila už i přehlídky já sama, tak až se proberu tísíce fotkama, můžete se těšit na mega post právě z runway shows! :)