PFW end – den 3.

Prague Fashion Weekend - den 3

Třetí den Prague Fashion Weekeendu je za námi.

 

Proberete se nejen ze spánku, ale také tisíci fotografiemi, upravujete street style, přehlídky, detaily, momentky.. Pak je na čase napsat blog. A to už je skoro 12:00 a vy nestíháte! No sakra! Honem sprcha, vybrat oblečení, přihodit pár doplňku a ten poslední zase sundat. Vlasy. Make-up (nebo GetTheLouk) ;).. Věci z kabelky číslo  přendat do kabelky číslo 2. A no už pádíte na tram s šunkovým chlebíčkem k obědu v ruce. Ještě, že jste si ráno dala 3 míchaná vajíčka se šunkou a cibulkou! 9tkou na Národní třídu a pak 22 na Hrad a nebo 135 na Mírák a 22 – jak jinak – zase na Hrad. Procupitat v podpatkách kolem hradní stráže a těsně před bránou zabočit do prava – zkratka se hodí, když první show začíná ve 14:00 a hodinky ukazují 14:09 :D Show #1, pauza, street style, show #2, toaleta, voda, street style, show #3 … A takhle se to opakuje stále dokola. Seznamujete se, smějete se, bavíte se. Návštěvníci jsou děsně super a Jakub Polanka velký sympaťák. Baví Vás Violet a Robin. Jsou tam, podobně jako Vy, každý den a tak už se v podstatě znáte :D A moc jim to sluší! Baví Vás, že na Vás vždy čeká první řada :)  Nebaví Vás, že si ve stanu nemůžete koupit nějaké menší občerstvení a nikde ani není žádný obchod :( Tak si nosíte sušenky, müsli tyčky nebo banány. A nebo o hodinové pauze jedete do KFC u Staromáku! :D A pak Vám není nejlépe… Domů se dostáváte kolem půlnoci. Zcela vyčerpaná a připravena alespoň z části upravit fotografie. Usínáte kolem 2:00 a ráno Vás budík budí v 8:30 …

Avtandil

V kolekci gruzijského designéra Tskvitinidze Avtandil na mě zapůsobily zejména majestátné náhrdelníky, široké kožené pásky  a různorodé variace zpracování dnes tak populárního peplum.

Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3

Eva Brzáková

Eva Brzáková mě osobně příliš neoslovila. Plus ale dostává za pánské modely v kolekci a originální obuv a kabátek s koženými rukávy.

Prague Fashion Weekend - den 3

Petra Balvínová

Na přehlídku Petry Balvínové a její značky TIQE jsem se těšila od prvního dne, co byl představen program PFWend. Petry kolekce mě zaujala již tady – a to jsem z ní viděla teprve 3 kousky. Kolekce byla skvělá! Jednoduchá, velice ženská, originální a použití žvýkačkové růžové a žluté mi přišlo naprosto geniální! :) Typické pro kolekci byla A liniebalónové rukávy (vím ale, že těch se budu muset ve svém šatníku vzdát :/) a velice jemně  strukturované ramenní vycpávky. Velice příjemně mě překvapila také její hra s průsvitnými materiály v odstínech bílé a černé a nádherná temně černá krajka, která se v kolekci objevila několikrát. Její 100% nejlepší kolekce! Tleskám!

Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3

Kateřina Geislerová

Kateřina Geislerová  byla pro mě překvapením večera. Neznala jsem její tvorbu a nic moc jsem od přehlídky nečekala. Ale! Opak byl pravdou. Po mole se linula přejemná swingová hudba a modelka se kolíbala do tohoto sexy rytmu. Hra s materiály a vzory byla rozehrána skvěle! Kohoutí stopa, káro, glenček, esterházi. Doplňky a pásky byly provedeny z lesklé kůže. Osobně jsem byla unešena z různě tvarovaných peplum pásků, kde Kateřina kombinovala lesklou a matnou kůži. Je to skvělý nápad jak oživit nejen šaty, ale i sukně!

Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3

Tatiana Kovaříková

Přehlídka Tatiany Kovaříkové se nesla v temné atmosféra, kterou umocňoval všude přítomný kouř. Barevnost byla omezena na černou, bordovou a několik rudých modelů.  Já byla okouzlena použitím pletenin – a to zejména na midi sukně v A linii. V kolekci se hodně objevovala holá záda, zipy, kožené vysoké rukavice, pásky s mašlí či květinou nebo dokonce i peří.

Prague Fashion Weekend - den 3

Zuzana Kubíčková

Pro mě byla dalším překvapením večera Zuzana Kubíčková. Pokud pominu občas zdlouhavé „komedie“ na konci mola – kolekce, make-up, hudba – to vše bylo top! Modelky nejprve předvedly svršky – šaty, kabáty a poté se svlékly a vystavily na odiv zcela odzbrojující spodní prádlo. Bílá a černá, lesk, třpyt, kameny, perly, úžasné ostnaté čelenky a vražedné boty. České haute couture – beze sporu!

Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3

Marcel Holubec

Nutně potřebuji bílé sáčko s volány, které předvedl v poslední kolekci dne Marcel Holubec. Kolekci plní protikladů jako je jing a jang. Černá – kůže, lesk, mat, průstřihy, zipy, svoky. Bílá – průsvitná, jemná, přesně strukturovaná, čistá. Velmi na mě zapůsobilo skvělé využití průstřihů a rozparků.

Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3

// PWF end day 2 / 16.9. 2012

  • Veronika Benešová
  • Avtandil (z Gruzie)
  • Eva Brzáková
  • TIQE by Petra Balvínová
  • Kateřina Geislerová
  • Tatiana Kovaříková
  • Zuzana Kubíčková
  • Marcel Holubec

Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3

bonus od Kocourové Violet a Lucky Hamplové

Prague Fashion Weekend - den 3Prague Fashion Weekend - den 3