PFW end – den 4.

Tak a je to za námi! :) Letošní Prague Fashion Weekend skončil a jak jinak lépe než přehlídkou mladých talentovaných začánajících návrhářů. Já a samozřejmě i Check Czech Fashion jste u toho nemohli chybět a tak si ode mě report z celého dne můžete přečít exkluzivně právě na CCF. I tak bych ale i zde ráda, alespoň krátce, zmínila o tom, co mě nejvíce zaujalo.

Prague Fashion Weekend - den 4

Pavel Brejcha – LINE

Přehlídku Pavla Brejchy zahájila sekvence fotografií módních blogerek, kde se objevila např.: Paulinemma nebo Le Plee a fotografie rozdělovala čára. Charakteristickým rysem kolekce byla jednoduchost, čisté linie a jak jinak než čáry. Modely se tak díko tomu daly skvěle doplnit majestátnými čelenkami z květin či psaníčky ve tvaru fotorámečku. Modely Pavla jsou jako stvořené k tomu, aby se staly stálicí vašeho šatníku, tzv.: „it“ kousky. Dají se skvěle kombinovat téměř s čímkoliv a vhodným výběrem různých doplňků z nich pokaždé uděláte originální a neokoukaný outfit. Mě nejvíce oslovily modré košilové šaty s průhlednými panely a naprosto simple popelavě modré oversize koktejlky.

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

Zofie Angelic

Zofie Angelic přijela do Prahy představit svou kolekci COUTURE – Black Angel’s Back. Ve své tvorbě využila zejména galvanizované kovy, malá sklíčka či korálky. Hodně korálků. :) Její kolekce byla dechberoucí a nikdo (ani v té nejposlednější řadě) ji nemohl přehlédnout, protože její třpyt se linul stanem podobně jako mléčná dráha na obloze. Přehlídka se odlišovala od ostatních nejen rockovou choreografií, ale také samotnými modely – ty lze označit jako něco mezi oděvem, šperkem a skutečně drahým uměleckým dílem. Kolekce mi připomínala módu První republiky, avšak v hodně odvážném pojetí.

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

Marcel Osterag

Pro mě obrovské překvapení večera – Marcel Osterag, který svou přehlídku zahájil sám a prošel se naprosto profesionálně po mole v jedněch ze svých luxusních rób a na podpatcích (!). Kolekce byla laděna do tónů cihlové, korálové, červené, bordové a bílé. A já si tyto barvy opět zamilovala. V první části kolekce Marcel předvedl rozevláté šaty, sukně či kabáty z lehkých látek. Druhá část kolekce byla více strukturovaná a objevovaly se v ní prvky origami a peplum. Musím mít jedny z jeho pouzdrových sukní s originálně pojatými aztéckými motivy! Za zmínku stojí také série bílých šatů ze strukturované látky s černými akcenty. Stojí za to shlédnout celou kolekci – podívejte se na video z Berlin Fashion Week.

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

START-UP

Ačkoliv se v rámci soutěže START-UP představilo celkem 11 návrhářů, musím říct, že většinu z nich si skvěle pamatuji a dokážu si vybavit jejich signature piece. Nejvíce, ostatně jako témeř každému, mi v hlavě utkvělo duo z AWKWARD a jejich dinosauří obuv. Kdybych si mohla za celý svůj život koupit pouze jeden kabát, rozhodně by to byl ten od Maji Božović, ovšem v kratší délce. Zamilovala jsem si kolekci od Miroslavy Horké, která nás zavedla do pánské říše snů a originální nositelné oblečení doplnila o extravagantní kulaté brýle. No prostě novodobý Karlík a továrna na čokoládu! Zkombinovat tuhé a lehké průsvitné materiály už jistě mnohé napadlo, ale přidat na ně potisk terčů určených pro střílení ze vzduchovky? Dokonalé! Petrá Ptáčková mi doslova vyrazila dech. :) Velmi originální mi přišel také kožešinový kabát obalený průhlednou pláštěnkou od návrhářky Petry Pluháčkové.

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

// PWF end day 4 / 17.9. 2012

  • VOŠON Praha
  • STINAK by Vladimík Staněk
  • Pavel Brejcha LINE
  • Blažek
  • Marcel Osterag / Zofie Angelic (Německo)
  • s.Oliver
  • START-UP & Viktoria Vittori
Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

Tak a to je poslední report z PFW. Něco málo závěrem – bylo to extrémně vyčerpávající! Poslední den jsme s Lou myslely, že už to nezvládneme. Hlava bolela na maximum, nohy bolely na maximum a spánek ruku v ruce s jídlem sakra pokulhával. Domů jsem se opět dostala na půlnoc. Rychle spát, ráno po sedmé do práce, napsat výše zmiňovaný report, práce, práce, práce, showroom s koženými kabelkami, předat práci a zítra ráno v 5:30 letíme do Řecka. Tzn. být na letišti kolem 3:30 = další bezesná noc. Tak mi přejte alespoň klidný let a ať načerpám alespoň 400% energie na další projekty! :)

bonus od Lucky Hamplové

Prague Fashion Weekend - den 4

šperk by ADÉLA PEČLOVÁ, šaty AQUA