Spijkers en Spijkers, Designblok Premier Fashion Week

Místo Dreft Fashion Weeku jsem zaslouženě dovolenkovala. A jelikož toho mám poslední dobou skutečně hodně, myslela jsem si, že z týdnu módy – Premier Fashion Week, který se koná při příležitosti dnů designu a módy Designblok, stihnu pouze dvě sobotní večerní přehlídky. Nakonec to vypadá tak, že mi jich v programu visí hned 6. Co mě ale skutečně mrzí je fakt, že zřejmě nestihnu navštívit ani jedno ze studií v rámci Designbloku. Čeká mě ještě totiž velké plánované zvelebování našeho bytu a nakupování několika narozeninových dárků!

Spijkers en Spijkers, Premier Fashion Week

A teď zpět k Premier Fashion Weeku. Módní přehlídky se konají v Kostele Sv. Šimona a Judy. Kostel je z velké části vystavěn ve vrcholném baroku – nechybějí tedy majestátní sochy, na kterých se podílel dokonce i Ferdinand Maxmilián Brokoff, a nádherně zdobený interiér. Molo v tomto prostoru působí skutečně skvěle! Malinko se nemůžu ztotožnit s obřími obrazovkami, které visí na stěnách bočních lodích kostela, ale to je na takovéto akci nutnost. Stejně tak promítání reklam sponzorů, které to dle mého názoru prostě narušují.

Včerejší večer, kromě vysypaného pudru na náš červený chlupatý koberec, začínal přehlídkou mladých talentů – Designblok Fashion Talent Cards. Upřímně: má-li toto být to nejlepší za uplynulý rok, tak je to sakra nuda. Booo-ring, jak říkal jeden náš spolucestovatel nočního autobusu z Open Air Fastivalu. Nezajímavé avantgardní střihy, nezajímavá práce s materiály, nezáživné modely a modelky.

Těšila jsem se proto na nizozemské Spijkers en Spijkers, o kterých básnila Adélka a kteří měli představit kolekci rtw spring/summer 2013. (Doporučuji kouknout na video!). A upřímně jsem tedy doufala, že mi spraví chuť.

Spijkers en Spijkers, Premier Fashion Week

A povedlo se! Hra s trojúhelníky a ostrými úhly, hra s krajkou a průstřihy. Střihy návrhářského dua pro jaro a léto 2013 byly skutečně nápadité, ale přesto dokonale nositelné. Velké plus za hru s barvami a velké mínus za vražedné a nepohodlné boty (video, jo? ;). Přece jen – když se řekne Holandsko a další země severně od něj, představím si spíše masivní podpatky a nápadité tvary, nežli nepřizpůsobivé střevíčky s chatrnými podpatky. Velmi na mě zapůsobily modely z látky, která jako by vypadla z ateliéru novodobého Alfonse MuchySpijkers en Spijkers  byly prostě skvělé! A pobavilo mě, i sami návrhářky se ukázaly po skončení kolekce v tom samé jako na LFW. :)

Spijkers en Spijkers, Premier Fashion WeekSpijkers en Spijkers, Premier Fashion WeekSpijkers en Spijkers, Premier Fashion WeekSpijkers en Spijkers, Premier Fashion WeekSpijkers en Spijkers, Premier Fashion Week

Na přehlídku jsem vytáhla samé „staré“ kousky :) Šaty Kate Moss for Topshop jsou snad z její první kolekce pro tento řetězec. Botky mají již skoro 5 let, sáčko i svetřík brzy oslaví 3 roky. Ale pořád to jsou fešáci, nemyslíte? ;)

Spijkers en Spijkers, Premier Fashion WeekSpijkers en Spijkers, Premier Fashion Week

fotila: Adéla Chloe