PF 2013

Veselé Vánoce

… neminulo je ani pořízení Vánočních ozdob. Zprvu se to zdálo jako nadlidský úkon, ve starém skladišti za městem z pohoří krabic vyhrabat nějaké poklady, ale jim se to s rudými nosy a zmrzlými prsty povedlo. Budou to tradičně vyráběné české ozdoby. Čiré, bílé i lesklé. S krásnou světlou zelenou, bordovou, zlatou, stříbrnou a ba dokonce i růžově zlatou konturou. Nechybí jim ani tradiční stříbrné trumpety a ovce se zlatými kudrnkami.

… a určitě bude i kapr, čočková polévka a adventní věnec. A malá hromádka dárků. Jen kdyby si uměla vybrat. Celý rok ji to jde dobře a když dojde na lámání chleba – ne a ne si vybrat.. Nesmí ale zapomenout ani na světýlka! A rozhodně na pouštění lodiček.

… nakonec na jejich Štědrý večer nebyla čočkovka a nebyl kapr a lodičky se někde zatoulaly.. ale byla klobása, skvělý bramborový salát, pálila se purpura a františek. Věšela se na stromeček malá zebří ozdobička. A celý večer měli oba na nohou zebří ponožky! Dárky si nakonec vybrala, ale dostala jich o hodně víc.. A abych nezapomněla – jejich Štědrý večer byl večer 22. prosince.

Veselé Vánoce s šťastný celý nový rok 2013 přeji všem svým čtenářům – tichým i těm pravidelně komentujícím! :)

A Vás ostatní mám z celého srdce ráda! ;) Vy víte!

Veselé Vánoce!

Bárb