Liběna Rochová, Designblok Premier Fashion Week

Minimalistická a moderní Marie Antoinette – taková je nová Liběna Rochová, která v rámci Designblok Premier Fashion Week předvedla v galerii Křehký hned dvě kolekce – S/S 2013 a A/W 2013.

DPFW - Libena Rochova

Jarní kolekce, která se nesla v momentálně aktuálních bílých tónech, si pohrávala se siluetou čtverce a kontrasty použitých materiálů. Místy látka působila jako lehce pomačkaný papír, což mě osobně příliš neoslovilo, nicméně minimalistický koncept jako celek mě nadchl.

DPFW - Libena Rochova

V té podzimní vsadila Rochová na tuhé strukturované zaoblené linie a originální látku s mým oblíbeným laser cut vzorem. Pomyslný květinový vzor byl vytvořen (vyřezán) pomocí laseru.  Liběna se držela minimalismu a outfitu tak vždy dominovala jedna ze dvou barev – černá či purově růžová head-to-toe. Pozornost si zaslouží zejména zvonové sukně a vyztužené objemné kabáty.

dpfw2013_lr_05

Liběna Rochová přehlídku, na kterou mimo jiné dorazila například modelka Tereza Maxová či Daniela Peštová, zakončila slovy: „Už je tady i jarní týden módy, a tak se čeští návrháři nemají na co vymlouvat.“

// Fotogalerie:

DPFW - Libena Rochova DPFW - Libena Rochova DPFW - Libena Rochova dpfw2013_lr_06DPFW - Libena Rochova