Martina Špetlová, Designblok Premier Fashion Week

Poprvé se v rámci Designblok Premier Fashion Week představila českému publiku Martina Špetlová – módní návrhářka žijící a tvořící v Londýně – se svou kolekcí A/W 2013.

DPFW – Martina Spetlova

Výrazná, originální, jedinečná a vynalézavá – taková byla Martina Špetlová v galerii Křehký.  Modely políbené 70. léty předvedly modelky s velmi surovým make-upem a kamennou tváří, z kterých se lusknutím prstu staly roztančené a rozjařené dívky. Kolekce byla protkána (doslova) geometickými obrazci – Špetlová si hrála nejen s barvamými kontrasty, ale vzory tvořila také technikami jako jsou proplety (kůže se saténovými stužkami!) či plisování. Mimo kůže se z materiálů objevila například smyčková příze.

// Fotogalerie:

DPFW – Martina SpetlovaDPFW – Martina SpetlovaDPFW – Martina SpetlovaDPFW – Martina SpetlovaDPFW – Martina SpetlovaDPFW – Martina Spetlova

Z celé prezentace jsem byla naprosto nadšená! Ač se mi většina modelů zdá nenositelná, sama bych si pár kousků vybrala a separátně je s nadšením nosila! :) Třeba ten černobílý kabát, kterému jsem dala přezdívku falešná zebra. ;)