#sportluxe – dám šanci sportovní módě?

sportluxe

source: +Nasty Gal, edited: weirdstyle.org

Je všude. A (skoro) každý ho miluje. Nový trend, který zaplavil módní magazíny, blogy i ulice – Sport Luxe. A vypadá skvěle. To se musí nechat. Třeba v módních editorialech je to něco tak svěžího a neokoukaného! Zkuste si vyhledat „Sport Luxe“ na Pinterestu a uvidíte. Já se s ním poprvé, pominu-li street style fotky, setkala na moodboardu, který připravila Adélka (tady zrovna v plné sport luxe polní) pro jedno focení. A pak nás čekalo další focení – tentokrát sportovních outfitů pro magazín Studenta. Sice to bylo nakonec v hodně odlehčeném moodu – spíše sport a žádný luxe, ale právě tam jsem si vyzkoušela hodit Adidas bundu na můj pracovní, spíše elegantní, look. Ač to na fotkách vypadá celkem dobře a mám ráda prostředí kolem Rudolfina, musím říct, že sportovní šusťákovky nebudou nic pro mě!

Sport Luxe

Sport luxe je ale také hodně o návratu sportovní obuvi a botasek do běžné denní módy. A já pořád nevím, co si o tom celém myslet. Tak dlouho jsme přece bojovaly za baleríny, mokasíny nebo kotníčkové klínky a ty mršky se nám zase vracejí zpět!

„Někdo by mohl říct, že až moc snadno podléhám street style trendům. Já bych spíš řekla, že snadno podléhám pohodlí. Umí být pěkně přesvědčivé.“
Adéla Chloe, Inadequatecliche.net

Na tom totiž něco bude. Pohodlí je skvělé! Minulou sobotu jsem obula moje boty na běh (samozřejmě na běh) a byla to jako procházka po mechu. Nejraději bych je nechala na nohou celý den! A ano, botasky a obecně sportovní obuv pořád vypadá děsně a nudně – zejména k modrým jeanům a mikině s kapucí, ale co když je zkombinujeme tak chytře, že to bude vypadat skvěle? Mrkněte třeba na blog Fashion Agony, kde blogerka Nika vybrala top outfity se sportovní obuví. Většina kombinací se líbí i mně! A už jsem napevno rozhodnuta, že si sportovní boty objednám. Na Asosu teď mají pěkné ve slevě za 14£ a já si aspoň na vycházkách a výletech nebudu kazit nohy ve všech těch šlupičkách, co nabízejí obchody s obuví!

Sport Luxe

bunda Adidas, košile Ebay, kalhoty H&M, boty Parfois, prsteny H&M

Pořád jsem ale spíše na té druhé straně barikády. Baví mě více ta elegantnější stránka módy. A když už bych si měla nějaké sportovní prvky na běžné nošení vybrat, byl by to asi ten druhý pohled na sport luxe – lodičky, zajímavý top, kalhoty sportovnějšího střihu, třeba tyhle. (Btw, mám?)

Tak uvidíme, jestli to na mě někdy uvidíme! :)