Weekly tip: Berko – the best cupcakes in Paris!

Berko Cupcakes Ano, čtete dobře. Dneska to nebude o makronkách, nýbrž o cupcakes! Berko najdete v ulici Rambuteau 23 v Paříži. A ačkoliv mají krásný oficiální web (který jsem objevila včera a dozvěděla jsem se tak i o dalších pobočkách Berko!), já chodím na jejich blog, který patří přímo původní malé prodejně v ulici Rambuteau. Jak jsem se o sladkém ráji jménem Berko dozvěděla? Když jsme koncem března s Pólem zařizovali naši dovolenou v Paříži, ani nevím jak, najednou jsem 29.3. koukala na jejich Facebook. A samozřejmě bylo jasno – tam prostě musíme!

Berko original 23 rue Rambuteau 75004 Paris, France út – ne: 11:30 – 19:30

O Berko se zmínily i francouzské módní blogerky Le blog de Betty a Making Magique.

This bakery has a magical assortment of adorable and delicious cupcakes in spectacular flavors like pastachio, stracciatella, oreo, blueberry and more. Grab a box to take away or sit at one of their outdoor tables and enjoy a tea or coffee over your cake. – Haleigh, Making Magique Paris Guide

I my jsme neodolali a koupili  si 6 cupcakes, jejichž výběr nám trval více než půl hodiny! Bože, tolik příchutí!  Když jsme si konečně vybrali – pistáciový, mrkvový dort, borůvkový, kávový, straciatella a mousse au chocolat – s Berko krabičkou v ruce jsme si to kráčeli do nejbližšího skrytého parčíku ve dvoře Muzea Národního archivu. A asi nemusím říkat, jak v-ý-b-o-r-n-é tyhle dortíčky byly! Všechny!

Berko CupcakesBerko CupcakesBerko CupcakesBerko Cupcakes

Tak co, namlsala jsem Vás? Navštívíte Berko, až se příště vydáte do Paříže? :)