Blog essentials

Work SpaceKdyž připravuji článek na blog, není to jen rychle vyfotit-nahrát-napsat-publikovat. Obvykle je proces daleko delší a využívám k němu různé pomůcky – od WordPressu v mobilu po HDD Samsung, kam ukládám veškeré podklady.

Co ale využívám dál a co je pro chod blogu důležité?

Místo – aneb prostor, kde se mohu soustředit na blog, kde je mi příjemně a pohodlně. Nově máme takové místo i doma – pořídili jsme si bílou koženkovou Lkovou sedačku z ASKA a před ní na červený koberec umístily černý kovový konferenční stolek se skleněnou deskou z IKEA. Stolek má pod deskou úložný prostor, který využíváme na skladování nejnovějších čísel časopisů, bloky, fotoalba, podložku pod myš a nabíječky na všechnu naši techniku. Při psaní sedím u otevřeného okna a je mi tu nádherně <3

Work Space

Blok – nápad někdy přichází nečekaně – pokud si tedy neuložím poznámku do mobilu (což bytostně nesnáším, protože jsem zatím nenašla žádný program, který by mi vyhovoval) nebo si nepošlu email sama sobě (haha :D), obvykle si ji zapíšu do bloku – mým dlouho oblíbeným je Moleskine notebook, momentálně bílá novinka.

Mobilní telefon – je skvělým pomocníkem nejen pro plánování (kalendář), ale také pro update blogu na cestách. Pokud používáte WordPress, rozhodně doporučuji stáhnout i jeho mobilní verzi. Momentálně používám služební telefon Samsung Galaxy mini GT-S5570i, který umí za velmi nízkou cenu velké věci (kromě kvality fotek, pff). Začínám se však poohlížet po novém. Buď vsadím na iPhone 5, vyšší verzi Samsung Galaxy a nebo se vrátím k HTC. (Za rady a názory v komentářích budu ráda!)

Notebook – jasně, bez něj by to přece nešlo! Už 4 roky mám ASUS K50ABseries, ve své době docela jednička v poměru cena výkon. Umožňuje mi pracovat v náročnějších grafických programech a dokonce si můžu stále zahrát i nejnovější Tomb Rider!

HDD – bez přenosného hard disku si nedovedu představit svůj život. Vážně! Mám na něm vše – od mých oblíbených filmů a seriálů, po moje zálohované staré blogy (blog – Black bride, blend challenge – More, colors, more, fanstránku o Olsenkách – One and Only Mary-Kate and Ashley Olsen, …) a hlavně materiály na Weirdstyle. Na mém HDD vlastně najdete celý blog a ještě navíc naplánovaný na týdny dopředu :) Mimo jiné mám na něm i pracovní složky a materiály z VŠ. Samsung G2 Portable 320GB je prostě můj miláček. Jako bonus má elegantní černý desing s lesklým dezénem. Bohužel už ale není v prodeji.

Work Space

Flashky – flashdisky mám asi 4 a všechny jsou věčně plné. Již je nevyužívám tolik jako dříve, protože jsem pře půl rokem všechny zmigrovala právě na externí HDD. I tak ale alespoň jednu pro případ „kdyby náhodou“ nosím u sebe :) Nikdy přece nemůžete vědět, kdy Vám někdo něco bude chtít nahrát.. :)

Další – sem určitě patří foťák – Canon EOS 1100 D, grafické programy – Adobe Design Premium CS3 (Photoshop, Illustrator, Lightroom),  online skladiště –  Dropbox – pro sdílení fotek s kamarády, přeposílání fotografií i práci. Je skvělý. K Vašim datům se dostanete odkudkoliv a kdekoliv – máte-li k dispozici WiFi. Nesmím opomenout ani Google Analytics, jak jejich základní formu, tak i Universal Analytics, díky kterým mohu sledovat jaké články jsou u Vás oblíbené a odkud ke mne chodíte :) Ráda mám i webovou stránku plnou free fontů dafont.com. Na blogu používám velkou řadu pluginů a widgetů pro WP, které usnadňují spoustu věcí nejen mně, ale i Vám. Pozadí na blog obvykle hledám na deviantart.com. Vizitky mám z moo.com a co nevidět si plánuji vytvořit nové – pasující k stávajícímu vzhledu :)

A díky caseable teď najdu všechny výše zmíněné offlinové pomůcky a doplňky (včetně vizitek a nabíječky na foťák a mobil) pohromadě a neválí se mi na nočním stolku nebo komodě. Sama jsem si navrhla sytě purpurový obal, původně určený na 11″ notebook, potištěný velmi jemným rastrovým koženým dezénem.

blok Moleskine, obal na notebook využitý jako pouzdro na technické nezbytnosti Caseable, vizitky Moo.com, obal na mobil Ebay, květináč a sukulent OBI