MBPFW 2013 day 2 / fashion shows

MBPFW 2013 - day 2
Na sobotní program MBPFW 2013 jsem se těšila velmi! Co jsem si oblékla na sebe už víte. V dnešním článku se tedy zaměřím na kolekce, které jsem stihla během pátečního hektického a upršeného dne zhlédnout.

Sophistic by Veronika
Tereza VU
Marko.in
DUSNI3

Sophistic by Veronika
(www.sophistic.cz / facebook)

Musím říct, že Sophistic by Veronika není úplně můj šálek čaje. Elegantní sofistikovaný styl, který je pro Veroniku Benešovou typický, se do mého šatníku příliš nehodí a střihy, které ve svých kolekcích představuje mi jednoduše nesedí a nelichotí. Pravděpodobně bych tedy přehlídku vynechala, kdyby přímo na ni nenavazovala přehlídka Terezy VU. I tak ale musím pochválit vydařeně sladěnou kolekci, která se krásně fotila. Obzvláště se mi líbil potisk v lehce abstraktním provedení džungle (úplně vidím ty krásná obyčejná tílka na špagetová ramínka ušitá z této látky) a samozřejmě i barokní print a to zejména použitý na á la„new look by dior“ střižených večerních šatech ve zkrácené délce. Ty bych si i ráda vyzkoušela a nebo si pořídila takovou sukni! :)

MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2

Tereza VU
(www.terezavu.com / facebook / youtube – 12:40)

Na Terezu VU a její nádherné spodní prádlo jsem se těšila velmi. Stále jsem nadšená z toho, jak jsem ji skoro rok zpátky objevila na Fléru a oslovila ji s účastí na Check Czech Fashion Show 2012 – Cabaret. Bylo to jako objevit jehlu v kupce sena jen pár dní před konáním celé akce. Tereza nezklamala a její kolekce Gold Fish SS2014 a přehlídka byla přesně taková, jakou jsem ji čekala. Zlatá rybka v českém sladkovodním rybníku. Jednotlivé kousky kolekce spojovaly lehké materiály a volány, které připomínaly nádherné ocasní ploutve závojnatek. Velmi se mi líbilo promítané video v pozadí přehlídky a hudba, která dotvořila atmosféru dokonale éterického zážitku.

Inspirací ke kolekci spodního prádla je rod akvarijních rybek závojnatek. Podobně jako závojnatka, která byla  vyšlechtěna do mnoha zajímavých forem, v představované kolekci konceptuálně zhmotňuji svoji představu éteričnosti, nepoddajného pohybu a volnosti. Kolekce je proto postavena na bohatství tvarů, na napaditých detailech či konstrukčních prvcích, které lehce připomínají zdvojené a závojnaté ocasní ploutve těchto rybek. Panely, vsádky a řasení vystupují z oděvů tak, aby dokonaleji napodobily pohyb a vlnění. Navíc pro umocnění celkového dojmu jsou použity i speciální techniky splétání, proplétání, vrstvení a řasení materiálů.“, říká o kolekci Tereza Vu.

MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2 MBPFW 2013 - day 2 MBPFW 2013 - day 2 MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2

Marko.in
(www.marko.in / facebook)

Kolekce od módního návrháře Marko Lopatiće, který si říká Marko.in nese název WILD a musím říct, že divočina to skutečně byla. Ač se mi celkem zalíbily jednoduché bílé hezdvábné topy ve zkrácené délce, střihově pěkné leopardí kalhoty nebo hábity, které připomínaly něco mezi šaty a dlouhým kabátem v kombinaci s bomber jacket, zbytek pro mě bylo jedno velké „Proč?“. Takové trošku módní peklo pro místní celebrity – třeba hned první model by se mohl skvěle vyjímat na některé z nich. Bulvární plátky by si jistě smslsly na tom, jak sexy outfit slečna oblékla. Podobně jsem nerozumněla dalším modelům – například obřím šatům se sukní s ještě větší lví hlavou. Nebo divná róba s paví sukní a nehezky střiženým dekoltem. WILD –  mladá-stará-kolotočářka.

MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2

Tenhle top bych brala hned!

MBPFW 2013 - day 2

Škoda, že místo „hábitu“ nebyla v kolekci jen obyčejná bundička s bílým topem a černými kalhotami.

MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2

DUSNI3
(www.dusni3.cz / facebook)

Poslední přehlídku, kterou jsem v pátek měla možnost vidět, aniž bych usnula ve stoje, byla prezentace butiku DUSNI3. Celá módní show mě nejen probudila, ale i zlepšila náladu. DUSNI3 předvedla hned několik značek nastylovaných v outfitech á la 30. léta. Kromě hudby a stylingu mě hodně bavily i vlasy (Redken je zvládl skvěle!) a make-up (poklona Maybelline!). Celé to bylo takové Marlene Dietriechové a to já ráda! :)

MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2MBPFW 2013 - day 2

Hodně mě baví ty obří zlaté korále!

MBPFW 2013 - day 2

Krásný lak na nehty a psaníčko!

MBPFW 2013 - day 2

photos [Barbora Drašnarová / weirdstyle.org]