Mladí návrháři na Dreft Fashion Week

Dreft Fashion Week // Grey woman suit by Denisa Dovalova

Dreft Fashion Week // Grey woman suit by Denisa Dovalova

Když jsem si prohlížela program Dreft Fashion Weeku, od začátku jsem se nejvíce těšila na sobotní odpolední program. Počínaje přehlídkami studentů VŠUP a UJEP, blokem Young Talents Evoque Selection v rámci kterého se představili 3 mladí talentovaní návrháři – Libor Komosný a Veronika Kostková (proč Veroniku nikde neuvádí?!), Lay Sedláková a Denisa Dovolová (jejíž první část kolekce Ma Bohéme jsme představily s Check Czech Fashion v rámci jarní CCF Show 2013!) a konče Dreft Black Card, kde svou tvorbu předvedl letošní vítěz Lukáš Macháček s kolekcí 13/14 a loňská vítězka Jindra Jansová s kolekcí Gentle Woman. Přehlídku studentů VŠUP jsme díky šílené víkendové dopravě v Praze, i když jsme se s Katie hodně snažily, bohužel nestihly.

UJEP
UJEP jsme si ale již nenechaly ujít. Velmi se mi líbila celo černá část kolekce, ve které byly klasické linie a jemné průhledné síťové látky (přesněji pleteniny) doplněny těžkou tvarovanou konstrukcí (pravděpodobně odlitý lesklý plat). Celá část kolekce ve mě evokovala inspiraci S&M a středověkým brněním, které však bylo interpretováno velmi moderně a vkusně. Vyztužené korzety, tvarované dekolty, strukturované ramena či zakončení dlouhých rukávů. Skvělá byla i psaníčka. Nadšená jsem byla i z jemně žlutého kalhotového kostýmu – velmi sexy a velmi elegantní!

UJEP UJEP UJEP

Lay Sedláková / The moment of strength, The moment of weakness
Skvělá kolekce, skvělá! Lay o ni říká: „Hlavním pojítkem kolekcí TMOF a TMOW je hravý kontrast.“ V kolekcích najdeme materiály jako je lehká organza nebo naopak težké vlna, latex či efektně navrstvené lesklé fólie. Ženskost a moc. Slova jsou zbytečná, podívejte se na oficiální fotky kolekce – tenhle hořčicovo hnědý komplet a modrý kabát budou moji favorité.

Lay Sedláková / The moment of strength, The moment of weaknessLay Sedláková / The moment of strength, The moment of weaknessLay Sedláková / The moment of strength, The moment of weakness

KOMOSNY/KOSTKOVA – NEUTRÁLNÍ 001
Velmi podzimně působící kolekce – zřejmě díky hřejivým svetrům, lesklým materiálům (lamé se žakárovými vzory), kůži, ale i paletě použitých barev, kde vedle černé a občasné bílé dominovala zejména okrová a bordová. Oproti podzimním těžším materiálům stál protiklad v podobě průsvitné organzy. Velmi se mi líbilo její použití u klasických kalhot, kde tvořila celou jejich spodní polovinu. Moje must-have z této kolekce. Poloviny a ostře oddělené linie se v této kolekci objevovaly často. PS: Velké plus za bomber bundičku a kšiltovky! (A těším se na oficiální lookbook!)

KOMOSNY/KOSTKOVA - NEUTRÁLNÍ 001KOMOSNY/KOSTKOVA - NEUTRÁLNÍ 001KOMOSNY/KOSTKOVA - NEUTRÁLNÍ 001

Denisa Dovalová / Ma Bohéme
Jak jsem již psala výše, Denisu jsem si zamilovala již na CCF Show 2013. Nebylo pro mě tedy žádným překvapením, jak skvělá její dámská kolekce byla. Černá a šedá, velká saka, široké kalhoty, kapuce, kožené bundy nebo skvěle použité šperky. Můj favorit je šedý kalhotový kostým, včetně kápě a šperku!

Denisa Dovalová - Ma BohémeDenisa Dovalová - Ma BohémeDenisa Dovalová - Ma BohémeDenisa Dovalová - Ma Bohéme

Lukáš Macháček
Černobílou
kolekci s rafinovanými střihy a vrstvením předvedl Lukáš Macháček. Tolik skvělých detailů v kolekci najdete jen málokdy. Zamilovala jsem si například tyto úzce střižené dvoubarevné kontrastní kalhoty – naprosto mě dostal originální střižený spodní lem nebo sněhobílé šaty s širokými rukávy a nebo tyto minimalistické velké večerní v Lukášové podání. Skvělé, že? :) PS: Podívejte se na lookbook celé kolekce nebo si přečtěte rozhovor s Lukášem na CCF.

Libor Macháček 13/14Libor Macháček 13/14

PS: Fotky mi, bohužel, nevyšly úplně tak jak jsem chtěla (nepřímo dávám vinu Katie, která odmítala sedět v první řade! :D) a tak se těším na oficiální fotogalerii z akce a také report z přehlídky, který pro CCF nafotil Kuba Feranec. Až bude online, určitě se ozvu :)

Byli jste? Kdo se Vám líbil nejvíc a co říkáte na atmosféru celého DFW?

* Děkuji milé a krásné Aleně S. za pozvání!