Paisley Print

Paisley Print

Top, který mám v tomto plážovém / hotelovém outfitu na sobě je vlastně taková velká letní vesta (já bych spíše řekla letní hacafrak – označení, které používám pro všechny bundičkové vršky, které ale nejsou ani bundy a ani svetříky v pravém slova smyslu). Mám ho asi tři roky, vybral mi ho Pól ve slevách v Calliope za krásných 99 korun. Upřímně jsem ho ale zprvu moc nechtěla, nevěděla jsem, jak ho vynosím, jak ho budu kombinovat. Teď jsem za něj ale skutečně ráda – nejen, že je to ta nejlepší věc na pláž ever (Tunisko 2011!), ale skvěle se z něj dají umotat různé topy (v tomto outfitu volnočasová loose fit varianta á la beach chic)  a myslím, že bude letos poprvé využitý i na podzimní vsrtvení (challenge accepted!) – uvidím, jak se s tím popasuju.

Tahle vzdušná letní tkanina je potiště hodně známým vzorem, jehož jméno ale možná nebudete znát – Paisley Print – česky označován jako kašmírový vzor. Název je odvozen od jména skotského města Paisley, které je známé výrobou tkanin s tímto charakteristickým vzorem. Vzor samotný ale pochází původně z Persie a je tvořen jemnou kresbou drobných květinových vzorů seskupených do tvarů piniových šišek nebo kapek vybíhajících do špičky. Paisley mě začíná bavit čím dál víc, ale v obchodem ho zatím moc nevídám. Pokud na něj padnete, dejte mi určitě vědět do komentářů! :)

Paisley PrintPaisley PrintPaisley PrintPaisley Print paisly print top Calliope, purple swimwear bra ASOS, high-waisted shorts New Yorker, heeled sandals New Look, sunglasses Zara
photos [Pól]