#haircare / Jak pečuji o své vlasy

Haircare x BRAUN

Dlouho jsem měla velmi dlouhé vlasy. Skoro po pas. Letos v dubnu jsem se rozhodla je šmiknout. Pěkně na střední délku nad lopatky zarovnané do rovna. Tahle změna mě bavila a bylo jasné, že budu stříhat znovu a ještě více. (Šmiknete jednou, šmikáte pořád!) Těsně před Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend jsem tedy znovu navštívila milou Lenku z kadeřnického salonu Fellini v Kozí ulici s jasným cílem: „Budeme krátit a budeme ztmavovat!“. Vrátila jsem se ke svým kořenům a opět mám na hlavě plnou a krásnou tmavou hnědou. Jsem velmi spokojená a barvu i střih si užívám. Jak o své vlasy pečuji?

/ MYTÍ VLASŮ
Musím se přiznat, že péči o své vlasy přikládám celkem velký význam. Ráda zkouším nové a kvalitní produkty, zejména pak šampóny, kondicionéry a masky. Začínala jsem s MATRIXem, který používala moje kadeřnice ve Vysokém Mýtě. Pamatuji si doby, kdy jsem byla (na doporučení Natálije) věrná značce TIGI a její sérii Bed Head. (Dokonce ode mě dostal Pól k Vánocům pánskou řadu Clean Up Peppermint!) Já sama si oblíbila třeba TIGI Bed Head Superstar Duo, TIGI Bed Head Brunette Goddess nebo TIGI Rockaholis Tweens – žádné z těchto původních sériií již TIGI nemá v oficiální nabídce, většinu z nich ale pořád najdete na Strawberrynet.com nebo na Feelunique.com, kde je poštovné zdarma. Nakonec jsem se vrátila k drogérkovým produktům, které zrovna dům dal, popřípadě zkoušela ad hoc novinky objednané z Jahody. Poslední rok však používám privátní značky DM drogerie – Balea – a nemůžu si ji vynachválit. Poměr cena výkon je v tomto případě skutečně bezkonkurenční! Zkoušela jsem například řady Professional Repair, Professional Glossy Braun (který jemně barví a pomáhá tak udržovat hnědý odstín krásně šťavnatý) nebo aktuálně skvělou řadu Professional Coffein. Příště bych ráda vyzkoušela ještě Professional Oil Repair.

Haircare x BRAUNBRAUN kulma na vlasy Satin Hair 7 Colour / BRAUN žehlička na vlasy Satin Hair 7 Colour / Balea Coffein Shampoo & Coffein Balm / Tangle Teezer / OLIVIA GARDEN Healthy Hair kulatý bambusový kartáč s kančími štětinami 20mm / Tupírovací hřeben LINDEX

/ PÉČE PO UMYTÍ
Nerada příliš zatěžuji své vlasy. Pokud můžu, vynechávám tedy veškeré tepelné úpravy. Pravidelně si po umytí (šampón a kondicionér s oplachováním) pročešu vlasy kartáčem Tangle Teezer a v případě že vlasy vysouším fénem nanesu na polosuché délky vlasů vyživovací olej. Zkoušela jsem HairX Repair Therapy Split End Serum, Avon Advance Techniques Dry Ends Serum nebo Schauma Beauty Oil – všechno mi zatím funguje víceméně podobně a věřím, že stejnou službu by udělal třeba kokosový nebo olivový olej. V pořadí mám na vyzkoušení ještě CHI Silk InfusionSchwarzkopf Professional BC Oil Miracle. Dříve jsem k fénování používala obyčejný malý skládací noname fén a upřímně musím říct, že fénování s BRAUN fénem Satin Hair 7 Colour je oproti noname fénu skutečně zážitek. Velmi oceňuji, že mohu nastavit jak teplotu vzduchu, tak i intenzitu foukání. Fén je těžší, ale ne o tolik, že bych ho nezvládla udržet nad hlavou. Malé mínus je kratší šňůra. Od té doby co mám fén od BRAUNu doma si vlasy fénuji poměrně hodně, nepociťuji totiž, že by mé vlasy byly nějak extrémně vysušené, naopak se krásně lesknou, jsou hladké a mají objem. Nejčastěji vlasy vyfoukávám nejprve v předklonu a poté narovnaná do hladka. Pokud fénování vynechám, nanáším olejíček pouze na přirozeně usušené konečky vlasů a opět pročešu Tangle Teezerem.

Haircare x BRAUNBRAUN fén Satin Hair 7 Colour / Tangle Teezer / Schauma Beauty Oil olej na konečky / REDKEN two smooth 03 uhlazující a posilující sérum / REDKEN 12 Align ultra uhlazující balzám na vlasy proti tepelnému poškození

/ ÚPRAVA VLASŮ – KULMY
V době, kdy jsem měla ještě hodně dlouhé vlasy jsem často sahala po kulmě na vlasy BRAUN Satin Hair 7 Colour, což je dárek od Ježíška, který jsem pod stromkem našla asi 4 roky zpátky. Skvělá je na tvorbu velmi přirozených jemných velkých vln. Musím ale přiznat, že mi příliš nevyhovuje její klips na uchycení, neumím s ním správně pracovat a povětšinou si výslednou vlnku lehce poničím. Chce to cvik a jelikož moc často nekulmuji, tak se ani nevidím. Hodně jsem si oblíbila Remington kónickou loknovací kulmu Pearl Wand Ci95 – na rozdíl od té od BRAUnu nemá klips a husté prstýnky se mně osobně dělají snáz a rychleji. V tom je asi největší rozdíl mezi klasickou kulmou (válec, širší, velké vlny) a kónickou kulmou (kónický tvar válce, užší, prstýnky). Závěrem tedy musím říct, že na moje kratší vlasy je v tuto chvíli lepší kulma BRAUN, která vytvoří nedbalé velké lokny. Před kulmováním nanáším na konečky vlasů a do délek vyživující oleje. Momentálně používám Schauma Beauty Oil, který střídám přímo s ochranným sprejem Balea Trend It Up Heat Protection.

/ ÚPRAVA VLASŮ – ŽEHLIČKY
Jakmile jsem se nechala ostříhat, zjistila jsem, že prstýnkové vlnky mi příliš nesluší a proto nyní nejčastěji volím do hladka vyfénovaný účes. Před fénováním velmi často používám REDKEN two smooth 03 uhlazující a posilující sérum. Pokud chci účes vytvořit extra straight, nanesu na vlasy REDKEN 12 Align ultra uhlazující balzám na vlasy proti tepelnému poškození a konce vlasů přežehlím BRAUN žehličkou na vlasy Satin Hair 7 Colour, která mi 100% vyhovuje. Má nastavitelnou teplotu, dobře se s ní manipuluje a má tak akorát dlouhou šňůru. Vlnky žehličkou dělat sama na sobě neumím. Půjčila jsem tedy žehličku sestře, která svou žehličkou vlnkuje skoro denně. Předem musím upozornit, že BRAUN žehlička není speciálně uzpůsobena pro vlnky – musela by mít zaoblené okraje pro snazší klouzání. Nicméně ani sestry vlastní žehličky není speciálně uzpůsobena jak na rovnání, tak vlnění, takže testování mohlo začít. Po vyzkoušení měla velice jemné a úzké vlnky. Upozornila mě jen na pár drobností: žehlička BRAUN nemá sklokeramický povrch, nýbrž keramický a vlasy tak hůř klouzaly mezi deskami (což možná může být způsobeno i tím, že žehlička je nová). Jinak by ji s chutí používala dál.

Jakmile mám účes hotový, lehce posypu kořínky vlasů práškem got2be POWDER’ful a promnu ho spolu s vlasy do objemu. Poté zafixuji lakem na vlasy – věrná jsem Taftu.

Haircare x BRAUN

BRAUN kulma na vlasy Satin Hair 7 Colour / BRAUN žehlička na vlasy Satin Hair 7 Colour / Tangle Teezer / lak na vlasy TAFT ultra strong with arginin strength formula / got2be POWDER’ful

/ PÉČE BĚHEM DNE
Každé ráno si pročesávám vlasy úžasným kartáčem Tangle Teezer, který vlastním již více než 3 roky a nedám na něj dopustit! Často nosím pěšinku uprostřed hlavy, kterou si zpravidla upravuji tupírovacím hřebenem, ten můj je z Lindexu. K loňským Vánocům jsem dostala bambusový kartáč na vlasy s kančími štětinami, který využívám na uhlazení vlasů.
Když jsem shodila dlouhou hřívu, moje vlasy to oživilo. Najednou jsem je nemusela mýt 3x týdně, ale stačilo 2x. Díky Katie jsem navíc objevila suché šampóny Batiste. Zatím jsem testovala Batiste Dry Shampoo Medium & Brunette a nemůžu si ho vynachválit! Samozřejmě, že na úplně mastné vlasy není vhodný, ale jakmile máme dva dny po umytí (v případě jemných vlasů jeden den), skvěle vlasy oživí, zvedne je a dodá jim opět tvar. Nebyla bych to já, abych si občas nevybírala podle obalu a tak na fotce vidíte limitku Hersheson & Batiste Limited Edition Dry Shampoo, kterou se chystám testovat jako další v pořadí. Poté mám zálusk ještě na Batiste Dry Shampoo Dark & Deep Brown.

Haircare x BRAUN

Alterna Caviar samples / Batiste Dry Shampoo / Tangle Teezer / OLIVIA GARDEN Healthy Hair kulatý bambusový kartáč s kančími štětinami 20mm / Tupírovací hřeben LINDEX

Tip!
Hodně jsem si zamilovala vlasovou péči od Alterny, kterou můžete koupit například na webu HQhair.com, kde je poštovné zdarma. Poprvé jsem ji měla možnost vyzkoušet v kadeřnickém salonu Fellini a to hned do hloubky regenerující masku Alterna Caviar. V tuto chvíli mám doma spoustu vzorečků a zkouším, který z produktů bude můj nový svatý grál.

/ press project
Na vyzkoušení mi byly nabídnuty dva produkty BRAUN z řady Satin Hair 7 Colour s inovační technologií IONTEC, která umožňuje přesné ovládání tepla podle typu vlasů, navíc je řada s podtitulem Colour šetrná k barveným vlasům. Nabídku jsem nadšeně přijala hlavně proto, že kulmu z této řady mám doma již několik let a byla jsem zvědavá, jak ji doplní fén i žehlička ze stejné řady. Pokud se Vám můj článek líbil, můžete pro mě hlasovat zde.
photos of me [Marieta Kajabová]