Weekly tip: hot chocolate with chilli

Weekly tip: hot chocolate with chilli!

Víte, že miluju mexickou kuchyni a v Las Adelitas bývám doslova pečená-vařená. Mám také ráda čokoládu. Ostatně, kdo by neměl. A co tedy může být lepšího než horká čokoláda se špetkou chilli? Poprvé jsem ji ochutnala ani nevím kde. Myslím, že si ji tenkrát objednal Pól a já samozřejmě usrkávala s ním. Pamatuji si ale živě, že jsem byla nadšena. Podruhé jsme ji zkusili právě v Las Adelitas a dostavilo se obrovské zklamání.. Rozhodli jsme se proto, že ji vyzkoušíme doma! :)

Co budete potřebovat pro 4 osoby?

  • 1 červené chilli paprička, rozpůlená a zbavená semen (semínka necháme na ozdobení)
  • 200 g hořké čokolády, rozlámané (my jsme použili 49% Lindt Excellence Chilli)
  • 0,5 litr 12% smetany
  • 1 lžíce třtinového cukru nebo medu

Weekly tip: hot chocolate with chilli!

Jak poznáte kvalitní čokoládu? Využijte 5 smyslů!

zrak – excelentní čokoláda je na první pohled hladká a krémová (pokud jste si tedy zrovna nekoupili oříškovou..) a rozhodně by neměla mít našedivělý odstín
hmat – kvalitní čokoláda je na svém povrchu 100% hladká a pokud ji vezmeme do ruky neměla by se rychle roztékat (a to dokonce ani na pláži!)
čich – čokoláda nám prostě musí vonět a musíme na ní po přivonění dostat chuť (hmm, voní hezky!)
sluch – správná čokoláda nádherně křupne v momentě, kdy je zlomena (slyšíte to? ach..)
chuť – kostičku čokolády bychom měli nechat chvíli v ústech, pokud je spolknuta příliš rychle, přijdeme tak o všechny její opravdové chutě – platí zejména u hořkých čokolád (takže žádné ládování!)

Jak připravit pravou horkou čokoládu?

1/ (Pokud používáte chilli čokoládu, přeskočte bod 1) V malém hrnci přiveďte k varu 400 ml vody, vložte očištěnou chilli papričku a nechte bublat tak dlouho, až se voda svaří na polovinu. Přeceďte a odvar uchovejte.

2/ V  novém malém hrnci zahřívejte smetanu, popřípadě vanilku a skořici, do té doby než se začnou na okrajích tvořit bublinky. Ztlumte zdroj tepla, přidejte čokoládu a oslaďte. Míchejte, až se čokoláda rozpustí. Vypněte a vyjměte vanilku i skořici. Po částech přilévejte odvar z chilli a ochutnávejte, aby čokoláda nebyla příliš ostrá.

Tradá, máme hotovo – můžeme jít zdobit (na kolečka nakrájenou chilli papričkou a semínky) a vychutnávat!

Weekly tip: hot chocolate with chilli!Pokud Vás recept na horkou čokoládu s chilli zaujal, můžete mi dát hlas – palec nahoru! :)

/ press project