blackish

Baby blue long coat / Blackish

Anetka mi při našem pobytu v úžasném wellness centru hotelu Horal, kde byl absolutně božský klid a úžasně se relaxovalo, vyprávěla o své zajímavé metodě nakupování, kdy se jí každý nově koupený kousek musísplatit„, který jsem od té doby nevědomky začala čas od času praktikovat.  Jak to v praxi funguje? Různě drahé kousky mají různě přísná kritéria. Jejich nastavená záleží na vás a vašem vnímání hodnoty peněz a užitku. Pro někoho je jeden tisíc korun za něco hodně a pro někoho málo. Pokud jde o oblečení, tak se řadím spíše do té první skupinky a pokud mám dát za jeden kousek právě tisícovku, sakra se rozmýšlím jestli se mi „splatí“.  V potaz beru originalitu a nadčasovost, kvalitu, jak mi daný kousek padne a taky fakt, jestli ho nutně potřebuji a unosím-li ho.

Nekupuji oblečení jako divá jenom pro to, že jsem ho viděla na Pinterestu nebo na zahraničním street style blogu. Snažím se o něm přemýšlet a moje peníze investovat chytře. Přece jen, nepadají mi jen tak do klína. Jak tedy funguje to splácení? Pokud se jedná o dražší kousek, třeba jako v případě tohoto kabátu, v prvé řadě ho musíte nosit a musí být kvalitní! Check. Určitě je dobré, když se jedná o nadčasový kousek, který po sezóně nevyhodíte a budete v něm opakovaně dělat paráduCheckMusí si ho všimnout vaše okolí a ideálně ho i pochválit. Check – ještě jednou MOC děkuju! A posledním kritériem je, pokud je na to daný kousek vhodný, obléknout si ho na důležitější událost či akci. Voilà – to je ono. Jednoduché jak facka, že? :)

Máte také podobné metody nebo se inspirujete tou, kterou vymyslela Anetka? :) Určitě mi dejte vědět do komentářů, protože jsem hodně zvědavá. ;)

PS: fotky opět fotil skvělý Kuba Feranec, díky moc!

Baby blue long coat / BlackishBaby blue long coat / BlackishBaby blue long coat / BlackishBaby blue long coat / BlackishBaby blue long coat / BlackishBaby blue long coat / BlackishBaby blue long coat / BlackishBaby blue long coat / Blackish

baby blue long coat Mango, jeans VERO MODA, heels FINSK, shopper bag F&F, bracelet DYRBERG/KERN
photo [Kuba Feranec]