The coat story!

The coat! Světle modrý kabát MANGO!

„Za pár dní mi pošťák přinese balík v němž bude krásný a teplý vlněný kabát z Manga v odstínu světlé popelavé s lehkým nádechem baby blue …“, psala jsem skoro měsíc zpátky v příspěvku Baby Pink. Měsíc se s měsícem sešel a kabátek je doma. Můžu si zatleskat, protože já a kabát nejsme úplně nejlepší kamarádi. Ptáte se proč?

Nikde nemůžu najít ten pravý. Hlavním kamenem úrazu je složení. Říkala jsem si, že pod 60% podíl vlny nejdu. Přála jsem si, aby byl dlouhý a podtrhoval krásnou ženskou siluetu, protože trendu oversize kabátů fandím spíše na stránkách časopisů a přehlídkových molech nežli v každodenním životě. Málokomu totiž skutečně sluší. Navzdory tomu jsem ale chtěla, aby byl velký tak akorát a já pod něj mohla nosit huňatý svetr. I když zároveň jsem si také přála aby se dal obléci na chladná podzimní rána jen tak na tričko.. Chtěla jsem jinou barvu než černou. A tajně jsem doufala, že se dostanu pod tři tisíce dva tisíce.

Můj historicky první vlněný kabát v černé barvě byl z C&A, který vydržel ve skvělé formě pekelně dlouho! Už ho ale tak dva roky nenosím. Dalším kouskem je krátký vojensky střižený kabátek v tmavě modré kupovaný v Tally Weijl ve slevě, který mi perfektně sedí. (Mrkněte tady!) Ale ani ne po sezóně má žmolkovité rukávy až hanba! A to jsem ho ani tolik nenosila. Ještě, že byl v té enormně obří slevě! Další kousek jsem vyhrála a hned se do něj zamilovala. Zimní ála baloňák z Romwe je krásně hebký, teplý a má úžasnou teplou hnědou barvu. (Najdete tady a tady.) Bohužel po dvou sezónách nošení začaly odpadávat kovová lemování dírek na pásku. Další sezónu – vloni – jsem si konečně koupila nový kabát, který jsem ale musela po týdnu nošení reklamovat. (A teď si říkám – díky za to!) Zbytek zimy jsem tedy nosila černý kabát se stojáčkem z Manga, který jsem si půjčila od mamky a byla jsem 100% spokojená! Z jara se k mé sbírce přidal ještě leopardí kabát s koženkovými rukávy z Gatu, který je skvělý na takové ty pozdní podzimní dny.

Není tedy divu, že plán na letošek zněl jasně: zatočit s nákupem kabátu a basta! I když my dva, tedy myslím sebe a mého nového světlého kamaráda, jsme cestu k sobě neměli moc jednoduchou … Byla to láska na první pohled při neplánované návštěvě Manga, kdy jsem věděla, dívajíce se při tom do zrcadla, že ho musím mít. Krásně mi seděl, už už jsem ho nesla ke kase, když mě trklo, že bych asi potřebovala Lko, aby byl 100% funkční na zimu a ne jen paráda. V celé České Republice, ba ne dokonce na celém světě (myslím teď v online obchodě) nebylo ani jedno jediné Lko v téhle úžasné světle šedé barvě. WTF?! Tak to je jak naschvál snad.. No co se dalo dělat. Ještě, že Mango e-shop je vybaven skvělou funkcí informování emailem o dostupnosti zboží.

There is currently a stock of 1 unit(s).
We inform you that 5 customer(s) are waiting to purchase this article, consequently this e-mail does not guarantee product availability.

No a tak byl můj i navzdory tomu, že podíl vlny ve složení kabátu je pouze 44% a stál více než tři tisíce.
Prostě láska na první vyzkoušení. Znáte? ;)

The coat! Světle modrý kabát MANGO!The coat! Světle modrý kabát MANGO!The coat! Světle modrý kabát MANGO!The coat! Světle modrý kabát MANGO!The coat! Světle modrý kabát MANGO!

kabát Mango, jeany Stradivarius, lodičky Calliope, náramek Matthew Williamson for Lindex
photo [Kuba Feranec]