#5 fashion resolutions for 2014

Rozhodla jsem se, že rok 2014 začnu s několika předsevzetími. Nebo to zkusme nazvat jako budování lepších návyků. Zmírnění konzumního způsobu života. Lepší investice. Říkejme tomu každý, jak chceme – třeba přání! :) Pojďme se podívat na část z nich – na moje módní předsevzetí pro rok 2014.

#1 investujme do nesmrtelné klasiky

Trendy se občas střídají rychleji nežli roční období, ale nadčasové kousky zůstávají. (Klišé, ale pravdivé!) Takže ačkoliv jsem si své základy šatníku v roce 2013 docela úspěšně doplnila, pořád mi chybí jarní elegantní kabát rovného střihu na jeden nebo dva knoflíky (ideálně černý), kvalitní černé lodičky (pokud už konečně pořádně nerozchodím tyto) a bílé a modré dlouhé jeany s vysokým pasem. Nákup košilí jsem vzdala. Hodil by se mi i šedý svetr.

#2 nebojme se módních risků

Vždycky obdivuji bláznivé módní kreace z fashion weeků, ale málokdy se rozhodnu si něco podobného pořídit. A když už ano, vždy jsem v minulosti šlápla vedle. Z omylu mě ale vyvedl nákup téhle krásky. Takže do budoucna se rozhodně pokusím ještě více odvázat a trendy, které si zamiluji (a pořádně zvážím jejich nákup – viz předsevzetí #3) si pořídím! Už teď se těším na S/S 2014! :)

#3 přemýšlejme, než něco koupíme – nakupujme méně, utrácejme více

Zastavme impulzivní nakupování! Nakupování na zlepšení nálady, nakupování, protože je to v obrovské slevě nebo nakupování s pocitem tohle prostě potřebuji! NEPOTŘEBUJEŠ! Nakupujme málo, kvalitně a nadčasově. Nebojme se za jeden kousek utratit více. Já jsem se z minulých let poučila a v letošních slevách jsem si zatím v obchodech pořídila pouze jednu sukni (a to ještě v prosinci) a dvoje nové tepláky. Pro rok 2014 jsem si řekla, že zkusím dodržet pravidlo one in one out – tedy, když si koupím nový kousek, jeden starý vyřadím. Také bych si ráda koupila maximálně 15 nových kousků za celou sezónu (a když to stáhnu na 10, na konci roku 2014 se něčím velkým odměním!).

 #4 „doplňkujme“ inteligentně

Aneb dodekorovávejme (je to vůbec slovo?) se doplňky a šperky s citem. Osobně jsem vždycky milovala hodně moc šperků (a ostatně jich mám doma pořád extrémně hodně – takže stop s nakupováním blbin!), ale poslední dobou dávám raději důraz na jeden výraznější šperk nebo naopak na hodně malých a titěrných cetek. Náhrdelníky jsem přestala téměř nosit. Ale někdy je dobré udělat výjimku. Takže doplňkovat teď budu chytřemonochromatické outfity masivním šperkem, barevné a bohatě vzorované outfity jen malou třešničkou na dortu.

#5 look „pulled-together“ i když je venku ošklivo a nechce se vám

Ha, tohle mi zatím moc nejde. Když máme špatný den nebo je ošklivé počasí, hodně nás to táhne k tomu obléct si nejpohodlnější jeany a svetr a vyrazit. Tohle je ale špatně! Mám takové jeany a mám takový svetr (který je teplý a pohodlný a boží, ale zas tak moc se mi nelíbí a ani mi moc nesluší) a kvůli počasí a lenosti (ano, to je to slovo – lenost!) ho nosím docela často. Když mi ale minule Mari řekla: „Tenhle svetr máš hodně oblíbený, žj, že ho teď nosíš tak často?“, zastyděla jsem se a řekla ji, že vlastně ne, že se mi až tak moc nelíbí, ale že je prostě strašně moc pohodlný (a byl levný a ve slevě)! Takže odteď se pokusím na vzdory náladám a počasí vypadat, co nejčastěji pulled-together a tak, že si za tím budu vždycky alespoň na 90% stát :)

a dodatkové číslo:

 #6 organizujme si šatník (alespoň jednou za 3 měsíce!)

Ano, bez toho by to nešlo. Je to klišé, každá to děláme chvilku a pak jsme zase až po uši v oblečení. My teď navíc u nás v bytě bojujeme docela s místem a všechny ty serepetičky, doplňky do bytu, šperky, vůně, obrazy atd., které jsem úspěšně za rok 2013 nahromadila, nemáme kam dát! OMG! Takže potřebujeme dokoupit komodu a vymyslet, jak dál. Bude to fuška, ale je to potřeba! Takže s chutí do toho!

A jaké jsou vaše módní předsevzetí pro rok 2014?
Připojíte se k některému z těch mých? :)