brush story

brush story / příběh kosmetických štětců

Myslely jste si (stejně jako já), že nezáleží na tom, jaký štětec při líčení používáte? Že je to vlastně jedno? OK…Začněme od začátku.

O líčení jsem se začala více zajímat zhruba 2 roky zpátky – zlomový byl šestý semestr mého bakalářského studia a jedno odpoledne, kdy jsme si s Lazy objednaly pár věcí od e.l.f.u – mezi nimi i štětec na tvářenku e.l.f STUDIO Blush Brush. Byla jsem z něj nadšená a celé dva roky, až do nedávna, jsem na něj nedala dopustit. Hezky se s ním nanášela tvářenka a zkosenou užší stranou i rozjasňovač. 2 v 1 se zdá být jako win win situation, zejména na cestování.

Ale znáte to, dokud nevyzkoušíte něco lepšího, ani vás nenapadne, že JE něco lepšího…

Na Silvestra 2013 jsem se rozhodla, že konečně rozbalím nový štětec na tvářenku – Bobbi Brown Blush Brush (4x B – love it!). Samozřejmě, že to bylo 5 minut před tím, než měla začít Monopoly party, kterou jsme pořádali, a mně chyběla nanést už jenom ta tvářenka… Jedno se musí nechat – Bobbi si dává sakra záležet na tom, jak pevně štětce zabalí.

Následovalo několik desítek nadávek, úzkostlivých pohledů na přítele a úderů do měkké pohovky. Když se mi konečně podařilo nožem odstranit umělohmotný obal, zjistila jsem, že jsem si úspěšně poškrábala rukojeť – CELÁ JÁ! (Taky jsem pak všechny přítomné otrávila obšťastnila touto historkou. Ale znáte to, když nás něco štve, potřebujeme o tom prostě mluvit a nestačí nám to sdělit jednou, minimum je alespoň 3x.) Vlastní výčitky typu: „To si s tím nemohla počkat na jindy a musela to mít mermomocí hned teď???“ byly na pořadu večera. Pohledy přítele už raději ani nezmiňuji. Přesně věděl, že něco takového zase vyvedu.

Ozval se zvonek.

Štětec byl v tu chvíli osvobozen ze svého zajetí a já ho mohla konečně vyzkoušet. A vykouzlilo mi to na tváři ten nejkrásnější úsměv. Bylo to… úplně něco nového. Tváře stačilo přejet štětcem jednou, maximálně dvakrát. Velmi lehounce. Jako pohlazení. A barva byla nanesena – stejnoměrně, jemně a krásně do ztracena. Hezky se nanášela jak na lícní kosti, tak na jablíčka tváří. Tvar štětin štětce byl naprosto ideální. Strašně těžce se to popisuje, ale když jsem štětec vyzkoušela poprvé, ten rozdíl jsem pocítila okamžitě.

Prostě perfektní štětec na tvářenku.

A jestli vás zajímá, co se stalo s tím původní – ten se mnou zatím pořád cestuje. A když jsem doma, používám ho stále na nanášení rozjasňovače – na to je totiž absolutně perfektní! ;)

 

/ Pokud porovnáte ceny obou štětců, věřte, že krásně přežijete i s tím mnohonásobně levnějším od e.l.f.u :) Tak jako já celé dva roky.
/ Od Bobbi Brown momentálně používám ještě štětec na obočí a na oční stíny a ty jsou stejně tak skvělé!